Searching...
13 Mart 2013

AKP'DEN 180 MİLYON TL'LİK OGS SOYGUNU !!


AKP'DEN 180 MİLYON TL'LİK OGS SOYGUNU !!

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kartını iptal edecek olan yeni düzenlemenin sonrasında artık Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) geçilecek. OGS kartı için vatandaştan alınan 120-180 milyon TL’lik para ise yurttaşa iade edilmeyecek.

Köprü ve otoyollarda Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) geçilecek olması nedeniyle 3 milyon adet Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kartı için yurttaşın ödediği 120-180 milyon TL bedelin ödenmeyecek olması TBMM gündemine taşındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a, “3 milyon yurttaşımız, OGS için cihaz başına ödediği 40-60 TL arasındaki meblağı nasıl geri alabilecek? Bu para nakit olarak ödenmeyecekse, kartta kalan miktar geçişlerde kullanılması amacıyla HGS’ye otomatik olarak aktarılması sağlanamaz mı?” diye sordu.

Oran, Bakan Yıldırım’a şu soruları yöneltti:

- 3 milyon OGS kullanıcısı yurttaşımızın HGS’ye dönüşümde maddi kayba uğramaması için hangi önlemleri aldınız?
- HGS’ler 5-15 TL arasında bir bedelde kolayca alınabilmesine karşın OGS için yurttaşımızın cihaz başına ödediği 40-60 TL arasındaki meblağı nasıl geri alabilecek? Bu para nakit olarak ödenmeyecekse, kartta kalan miktar geçişlerde kullanılması amacıyla HGS’ye otomatik olarak aktarılması sağlanamaz mı?
- Bazı bankaların OGS için depozito bedellerini ödediği diğerlerinin ödemediği belirtilmektedir, burada yurttaşın lehine niçin bir uygulama birliği yaratmadınız?
- Yurttaşımızın OGS’yi satın alırken cihaz bedeli için ödediği ve toplamda 120– 180 milyon TL’ye ulaşan bu para niçin kendisine geri iade edilmiyor? HGS’ye geçilmesiyle ortada kalan bu toplam 120-180 milyon TL arasındaki meblağı, kim hangi bankada tutmaktadır? Bunun getirisi hangi kişi kurum/kuruluşa aktarılmaktadır?”


Kaynak : soL - Haber Merkezi


Facebook Logosuna Tıkla Sayfamızı Beğen !

0 yorum:

Yorum Gönder